Jakiś czas temu przeglądając portale fotograficzne znalazłem konkurs fotograficzny “powiat w fotoobiektywie”, generalnie jest masa konkursów w sieci ale jakoś nigdy nie wysyłałem swoich zdjęć, tym razem pomyślałem że fajnie będzie wstać rano i spróbować się wbić w temat konkursu z jakimś zdjęciem.
Miałem swoja wizje, mniej więcej wiedziałem co ma przedstawiać zdjęcie, jaki ma mieć klimat, jaki obiektyw podepnę itd. oczywiście nic z tego nie zagrało 😛 na miejscu okazało się ze nie umiem sterować pogodą 😉 miejsce też nie najlepsze wybrałem, po długim spacerze na górę i zrobieniu kilku zdjęć stwierdziłem ze nic z tego nie będzie i wstawanie o 4 rano żeby się tylko przejechać do Limanowej nie było dobrym pomysłem 😉 Wracając do KRK zaczęła się robić piękna pogoda, wszędzie mglisto, promienie słoneczne przebijające przez drzewa, zatrzymałem się przy drodze, rozłożyłem sprzęt, zrobiłem kilka zdjęć i do domu. Jedno z nich postanowiłem wysłać na konkurs.
Konkurs miał charakter otwarty. Jego celem były “ochrona i upowszechnianie poprzez fotografię dziedzictwa naturalnego, społecznego i kulturowego oraz walorów przyrodniczo-krajobrazowych powiatu limanowskiego, wraz z jego dorobkiem kultury materialnej i duchowej podejmowanymi inicjatywami i zachodzącymi zmianami” Przepisanie tego to chyba większe wyzwanie niż zrobienie zdjęcia 😉 Za zdjęcie dostałem wyróżnienie, pokonkursowa wystawa jest eksponowana w dwóch turach, pierwsza już minęła, następny termin to 27 grudzień- 15 styczeń. Prace konkursowe wystawione są w Miejskiej Galerii Sztuki. Jeśli ktoś mieszka blisko to polecam, jest kilka dobrych prac na ścianie 😉

Leave a Comment